18/09/2019 09:55
TW & TM: I_POL
Karta przedmiotu
Opis poszczególnych zajęć
Formuła zaliczenia zajęćPOL_I: Tabela punktowaFormularze projektowe:

PRZED projektem
PO projekcie
Grywalizacja
Karta przedmiotu
Harmonogram spotkań
Formuła zaliczenia zajęćScenariusz gryFormularze projektowe:

Scenariusz Przed_Grą
Ewaluacja Scenariuszy Po_Grze
Polecam odwiedzić:
Przełożone zajęcia
Informacja dla I roku Stosunków Międzynarodowych

W związku z wcześniejszymi ustaleniami nasze najbliższe zajęcia odbędą się 19 grudnia (piątek!), zgodnie z następującym porządkiem:  • 8:00 - 9:30 --->>> Historia Instytucji Politycznych

    Sala 213

  • 9:30 - 10:15 --->>> Geografia Polityczna i Gospodarcza Gr.1

    Sala 206

  • 10:15 - 11:00 --->>> Geografia Polityczna i Gospodarcza Gr.2

    Sala 206

PS. Niestety wcześniej zapowiadane konsultacje o godzinie 11:00 NIE ODBĘDĄ SIĘ.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam w godzinach 7:30-8:00 do pokoju nr 309.
Prace zaliczeniowe
Szanowni Państwo,

Chciałbym przypomnieć, iż 15 grudnia (w najbliższy PONIEDZIAŁEK) upływa termin oddania prac zaliczeniowych.

Ufam, iż wszyscy z Państwa dotrzymają terminu i w najbliższy poniedziałek przekażą mi wydrukowaną wersję referatu.

Przypominam jednocześnie o przesłaniu wersji w formacie .doc na moją skrzynkę mailową!
1 grudnia 2008r. - zajęcia odwołane

Z powodów zdrowotnych
muszę odwołać poniedziałkowe konsultacje i zajęcia
w dniu:

1 XII 2008r.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam w kolejny poniedziałek. Materiał, z którym mieli Państwo zapoznać się na zajęcia 1 grudnia będzie obowiązywał na zajęcia 8 grudnia.

Konferencja: Rola upamiętnień z czasów I i II wojny światowej
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje konferencję naukową: „Rola upamiętnień z czasów I i II wojny światowej – pole konfrontacji czy płaszczyzna porozumienia?”. Konferencja odbędzie się w dniu 20 listopada 2008 r., w Opolu. Patronat honorowy nad konferencją sprawuje Ryszard Wilczyński, Wojewoda Opolski.

Górny Śląsk po II wojnie światowej należał do regionów, na którym przez całe dziesięciolecia tliły się animozje narodowościowe, etnicznie i kulturowe, które po przełomie demokratycznym w 1989 r., często przeradzały się w otwarte konflikty. Do najbardziej kontrowersyjnych „batalii” między mniejszością niemiecką a większością polską na Górnym Śląsku należały spory o poniemieckie pomniki, tablice, miejsca święte, czy też polskie powojenne obozy pracy dla ludności niemieckiej. Spory te były powodowane m.in. różną interpretacją wydarzeń historycznych, przez polską większość a mniejszość niemiecką.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszej konferencji w dniu 20 listopada br., w godz. 10.00-16.00, w Auli Błękitnej Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego, Plac Kopernika 11, w Opolu.


W załączeniu przesyłamy projektowany program konferencji oraz kartę potwierdzenia uczestnictwa, z prośbą o jej wypełnienie i przesłanie w terminie do dnia 17 listopada 2008 r., na adres Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole.

We wszystkich sprawach dotyczących konferencji do Państwa dyspozycji pozostaje p. Beata Woźniak, tel.: 077 40 25 105, faks: 077 40 25 115, e-mail: beata.wozniak@haus.pl.


10 XI 2008 - konsultacji brak


Z powodów ode mnie niezależnych
muszę odwołać poniedziałkowe konsultacje
w dniu:

10 XI 2008r.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam w kolejny poniedziałek.


Zaproszenie do udziału w debacie z cyklu "Quo vadis, Europo?"
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje debatę z cyklu "Quo vadis, Europo?".

Debata, poświęcona nowym wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską, rozpocznie się 6 listopada br. (czwartek) o godz. 17.00 w Hotelu Mercure w Opolu, ul. Krakowska 59. Patronat medialny nad spotkaniem objęli: Radio Opole i Nowa Trybuna Opolska.

Gościem debaty będzie Hartmut Koschyk, Deputowany do Bundestagu, Sekretarz Parlamentarny Grupy Krajowej CSU w Niemieckim Bundestagu, członek Rady Fundacji ds. Rozliczenia Dyktatury SED, Rady przy Pełnomocniku Federalnym d/s dokumentów Służby Bezpieczeństwa byłej NRD oraz Kuratorium "Fundacji Archiwum Partii i Organizacji Masowych NRD", od 1990 roku członek Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej w Bundestagu.

Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 032 2324902 wew. 222, fax: 032 2324901, e-mail: anna.antoniak@haus.pl. Udział w debacie jest bezpłatny.
Eureko - Akademia Przyszłości
Uprzejmie informuję, że 20 października rozpoczął się pierwszy etap III edycji konkursu wiedzy o ekonomii i zarządzaniu „Eureko – Akademia Przyszłości”. Do wygrania jest stypendium o wartości do 50 000 Euro, a także roczny, płatny staż w jednej ze spółek Grupy Eureko w Europie. Na najlepszych czekają także McBook i Ipody.

Wszyscy studenci, chcący wziąć udział w konkursie jeszcze do 26 października (do końca dnia), mogą rozwiązać test na stronie internetowej

www.eureko-akademiaprzyszlosci.pl


W konkursie mogą wziąć udział studenci, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

Życzymy powodzenia!

Pozdrawiam,

Agata Strzałkowska
Account Manager
Edyta Gietka: Julka i my...
Jest bohaterką Wikipedii, forów internetowych oraz wzoru listu, który można wysłać do ks. Marka Gancarczyka z „Gościa Niedzielnego” przeciw „promotorom cywilizacji śmierci”. Julia ma lat siedem i pół. Śpi z mamą w jednym łóżku. Julka od ściany, żeby było jej cieplej, bo w domu nie ma ogrzewania.

Kiedy Julka była zarodkiem, w jej sprawie zabierali głos politycy, księża, obrońcy życia. Ale gdy się urodziła, przestała być ważna jako człowiek. Tak jakby istotność Julki już zawsze polegać miała tylko na tym, kim była w łonie matki. Matka to Alicja Tysiąc. Używana publicznie wedle poglądów. Feministki: w marcu 2007 r. wyrokiem Trybunału w Strasburgu Tysiąc odzyskała godność. Kiedy zaszła w ciążę, lekarze nie pozwolili jej wybrać – stracić dziecko czy wzrok. Kościół: w marcu 2007 r. Trybunał zasądził odszkodowanie dla Tysiąc, co jest nagrodą za niezabicie Julii. 25 tys. srebrników w walucie euro.

Na użytek propagandowy psychiką Julki opiekują się różne panie, obrończynie idei życia, panie z fundacji Dzieci Niczyje, panie sędziny, psycholożki. Pytają, czy ma zabawki? Kota? Psa? Czy czuje się w domu kochana? Na łamach katolickich gazet zaocznie stwierdzono u Julki syndrom ocaleńca: „Takie dzieci jak Julia czują się winne, że istnieją, a poczucie to powoduje dalsze konflikty natury hamletowskiej: być czy nie być, studiować czy nie studiować, cieszyć się czy nie cieszyć. Ponadto takie osoby bardzo boją się śmierci”.
Stypendia w Izraelu
31 października 2008 r. mija termin zgłaszania kandydatur do stypendiów dla Polaków chcących odbyć staże naukowe i kursy językowe w Izraelu.

Na podstawie umowy międzyrządowej zawartej między Polską a Izraelem każdego roku przyznawane są stypendia dla 7 osób z każdego kraju. Polscy studenci, doktoranci i pracownicy naukowi mogą ubiegać się o 8-miesięczny staż naukowy na izraelskich uniwersytetach lub letni kurs języka hebrajskiego (tzw. ulpan).

Warunki ubiegania się o stypendium: obywatelstwo polskie, wiek do 35 lat, minimum stopień licencjata, bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, bardzo dobre osiągnięcia naukowe, stan zdrowia pozwalający na odbycie studiów za granicą.

Wymagane dokumenty: wypełniony wniosek aplikacyjny, CV, program badań w ramach stażu naukowego w Izraelu, 2 listy referencyjne od wykładowców akademickich, certyfikat znajomości j. angielskiego, zaświadczenie zdrowotne.

Wnioski aplikacyjne i bliższe informacje na temat tegorocznych stypendiów dostępne są we wszystkich szkołach wyższych w Polsce, które mają obowiązek przesłać dokumenty kandydatów do Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej w Warszawie do dn. 31 października.

W razie pytań można kontaktować się z Departamentem Edukacji Ambasady Izraela w Polsce: education@warsaw.mfa.gov.il.

Zabójcza terapia HIV
W RPA, kraju najbardziej dotkniętym epidemią AIDS, szerzy się plaga pseudoznachorów, którzy sprzedają nosicielom wirusa HIV rozmaite specyfiki mające zapewnić ozdrowienie. Są oni popierani przez prezydenta i rząd, którzy standardową terapię retrowirusową odrzucają jako nieskuteczny wymysł kolonizatorów i skorumpowanych koncernów farmaceutycznych.

Zeblon Gwala z plemienia Zulu miał sen. Ten były kierowca ciężarówki jeżdżący na długich dystansach został nawiedzony przez zmarłego dziadka, który kazał mu zbierać zioła i korzenie z całej Afryki. Potem jakiś głos w głowie kazał mu ugotować je na dwa sposoby: aby pobudzić układ odpornościowy i zahamować postęp HIV.

Pierwszą pacjentką Gwali była jego siostra. - Miała końcową choroby i łuszczyła jej się skóra. Coś powiedziało mi, że muszę sparzyć zioła i podać jej. Ugotowałem mniej więcej 5 litrów naparu, podałem jej i poczuła się lepiej. Zaszła w ciążę, urodziła dziecko i wyszła za mąż - opowiada Gwali.

Gwali nie wspomina jednak, że jego siostra nie żyje. Kiedy mówię mu o tym, zaczyna omijać temat: - Umarła w wyniku powikłań w szpitalu, ale nie możemy o tym rozmawiać, bo doszło do błędu w sztuce lekarskiej - odpowiada.
Wyścig do tunelu
Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który wywołał krwawą wojnę na Kaukazie i okłamał Zachód. Nagrania rozmów pograniczników osetyjskich i relacje żołnierzy wskazują jednak, że to Rosja zaczęła działania wojenne.

Jeszcze niedawno wojna na dalekim Kaukazie, gdzieś w Starym Świecie, była dla Amerykanów batalią, w której ekspansywne mocarstwo chce pochłonąć mały demokratyczny kraj. Kraj, „który zaatakowano tylko dlatego, że chciał być wolny”, jak prawie co godzinę powtarzał przed kamerami CNN prezydent Saakaszwili. – Dziś wszyscy jesteśmy Gruzinami – oświadczył republikański kandydat na prezydenta John McCain. Neokonserwatywny komentator Robert Kagan porównał działania Rosji do układu monachijskiego z 1938 roku. Wiceprezydent Richard Cheney zapewnił o poparciu w dążeniu Gruzji do przyjęcia do NATO.

Pięć tygodni po zakończeniu wojny nastroje w USA uległy zmianie. W Waszyngtonie coraz silniejsze są podejrzenia, że Saakaszwili tak naprawdę jest hazardzistą. Kimś, kto sam rozpętał krwawą pięciodniową wojnę, a następnie zuchwale okłamywał Zachód po jej wygaśnięciu.
Profile sieciowe


Follow me on Academia.edu

Konsultacje
Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszam na konsultacje, które zazwyczaj odbywają się w
Collegium Civitas
w pokoju nr 11 w następujących terminach:

Poniedziałek, 10:15-11:00

Środa, 12:15-13:00

Proszę sprawdzać na bieżąco newsy, w których będę przedstawiał możliwe zmiany godzin konsultacyjnych.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło