18/09/2019 10:35
TW & TM: I_POL
Karta przedmiotu
Opis poszczególnych zajęć
Formuła zaliczenia zajęćPOL_I: Tabela punktowaFormularze projektowe:

PRZED projektem
PO projekcie
Grywalizacja
Karta przedmiotu
Harmonogram spotkań
Formuła zaliczenia zajęćScenariusz gryFormularze projektowe:

Scenariusz Przed_Grą
Ewaluacja Scenariuszy Po_Grze
Polecam odwiedzić:
Czy Unia Europejska zmierza na Wschód?
Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają osoby zainteresowane problematyką wschodnią i kwestiami europejskimi na spotkanie pt. "Czy Unia Europejska zmierza na Wschód?"

Spotkanie jest organizowane w ramach programu "Monitoring Polskiej Polityki Zagranicznej". Debatę poprowadzi dr Marcin Kaczmarski - pracownik Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie, autor licznych publikacji z zakresu stosunków międzynarodowych (m. in. "Rosja na rozdrożu. Polityka zagraniczna Władimira Putina", "Polityka Federacji Rosyjskiej wobec Stanów Zjednoczonych Ameryki").

Spotkanie odbędzie się:

W Opolu, 2 kwietnia 2009 roku (czwartek), godz. 11:00 (Hotel Mercure, ul. Krakowska 57-59, sala "C-moll")

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 31 marca br. do godz. 12:00 telefonicznie: 0 696 420 613 lub drogą mailową: zielinski@csm.org.pl

Więcej informacji na stronie: http://haus.pl/pl/opis/20090319_a.html

Jeszcze raz zapraszam i pozdrawiam serdecznie

Anna Antoniak-Tannenberg
Koordynatorka biura w Gliwicach
Szefowa Programów Europejskich
Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

Termin nadesłania tematów prac / prezentacji zbliża się!
Szanowni Państwo,

Przypominam, iż 15 marca 2009 roku (niedziela) upływa termin nadsyłania tematów prac / prezentacji. Bardzo proszę o kontakt mailowy - adres:

grzegorz(at)haber.edu.pl

Niedotrzymanie tego terminu skutkować będzie ujemnymi punktami.
Chcesz zwiedzić bazę wojskową? Weź udział w konkursie NATO-Aliante 2009.
Które kraje pierwsze podpisały Program Partnerstwo dla Pokoju? Jaki jest najwyższy stopień wojskowy w armii Wielkiej Brytanii? Kto jest autorem słynnego zdania: „Ich bin ein Berliner”?

Na takie i inne pytania muszą odpowiedzieć uczestnicy w pierwszym z trzech etapów konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły uczniów w wieku 15-19 lat z jedenastu państw europejskich i USA. Termin rejestracji i odpowiedzi na pytania pierwszej rundy upływa 22 marca 2009 r.


Nagrodą dla zwycięzców jest wycieczka do Czech połączona ze zwiedzaniem baz wojskowych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Aliante.


Konkurs na esej: Nauka dla lepszego świata
Goi Peace Foundation zaprasza dzieci i młodzież z całego świata do udziału w konkursie na esej. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Autor najlepszej pracy pojedzie do Japonii.

Temat eseju brzmi: Rola nauki w budowaniu lepszego świata. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych – dziecięcej (do lat 14) i młodzieżowej (do lat 25). Długość prac nie powinna przekraczać 800 słów. Eseje powinny być napisane w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim. Nie mogą być wcześniej publikowane.

Zwycięzca weźmie udział w Międzynarodowym Forum Młodzieży w Tokio.

Prace można przesyłać do 30 czerwca 2009 r.

Więcej informacji w języku angielskim na stronie Goi Peace Foundation.
Collegium Invisibile - POLECAM!
Stowarzyszenie Naukowe Collegium Invisibile jest organizacją skupiającą profesorów i studentów współpracujących na zasadzie mistrz-uczeń. Korzystamy z wielowiekowych doświadczeń w nauczaniu indywidualnym, zaczerpniętych z renomowanych uniwersytetów angielskich, a system kształcenia przez nas promowany jest nową jakością w polskiej edukacji wyższej.

Od początku swojego istnienia nasze Stowarzyszenie nawiązuje do idei XVIII-wiecznego Collegium Nobilium. Nowoczesne i otwarte kształcenie ma służyć nie tylko doskonaleniu samych studiujących, lecz także przynosić owoce społeczeństwu i sprzyjać rozwojowi odpowiedzialnych postaw obywatelskich.

Collegium jest najstarszą w Polsce instytucją kształcącą studentów w systemie tutorialu (współpraca mistrz-uczeń). Rozwijana w ten sposób idea edukacji liberalnej pozwala na realizację indywidualnej, wybranej samodzielnie przez każdego studenta ścieżki naukowej.

Absolwenci Collegium odgrywają twórczą i istotną rolę w życiu naukowym i społecznym naszego kraju. Uczestnicząc w pracach Stowarzyszenia, przekazują swoje liczne doświadczenia, zdobyte podczas bogatej kariery naukowej i zawodowej, młodszym członkom Collegium.

Dzięki przeprowadzanej przez nas starannie rekrutacji, każdego roku kilkunastu najzdolniejszych studentów w kraju ma szansę dołączyć do naszego grona, nawiązać współpracę z wybranymi przez siebie, najwybitniejszymi przedstawicielami polskiej nauki i rozpocząć własną przygodę intelektualną.

Rekrutacja trwa do 15 lutego 2009 roku.


www.ci.edu.plZaproszenie dla... dwudziestolatków
Biuro Inicjatyw Społecznych Kancelarii Prezydenta RP poszukuje osób urodzonych w 1989 roku chętnych do podzielenia się swoimi refleksjami, planami i marzeniami.

Odpowiedzi (maksymalnie 2 strony) na pytanie - Jak widzę siebie, swoje życie zawodowe, prywatne i społeczne w konteście jednego z tematów:

  • polityki gospodarczo-społecznej;
  • mediów;
  • ekologii;
  • społeczeństwa obywatelskiego;
  • roli Polski w Europie i świecie.

wraz z danymi (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, miejsce pracy lub studiów, telefon kontaktowy, e-mail) prosimy nadsyłać drogą elektroniczną na adres bis@prezydent.pl, najpóźniej do 13 lutego 2009 roku.

Spośród nadesłanych prac wybierzemy 58, a ich autorów zaprosimy na debatę "20 lat wolności RP", która odbędzie się w Pałacu Prezydenckim.
Ostatnie konsultacje w semestrze zimowym
Serdecznie zapraszam na ostatnie konsultacje w semestrze zimowym roku akademickiego 2008/09, które odbędą się w:

Czwartek, 29 stycznia 2009roku, w godz. 10:00-12:00


Ps. Konsultacje zostały przeniesione z terminu pierwotnego (piątek, 30 stycznia) w związku z prośbą studentów I roku SM.
Zapisy do grup - I rok Politologii
Szanowni Państwo,

Przedstawiam gotowe listy:


Kursy Zmienne


Grupy Komputerowe


Proszę sprawdzić, czy są Państwo wpisani na dwa kursy zmienne (jeden z grupy "1" oraz drugi z grupy "2") oraz czy znajdują się Państwo na listach grup komputerowych.

Tych z Państwa, których nie ma na listach - proszę o kontakt mailowy.
Ostatnie zajęcia :)
Szanowni Państwo,

Przede wszystkim chciałbym Państwu podziękować za ciekawy semestr - pełen wrażeń. W najbliższy poniedziałek 19 stycznia 2008r. zapraszam po wpis do indeksu.

Zaktualizowałem listy z wynikami - podsumowując jednocześnie cały semestr. Pojawiła się kolumna, w której mogą Państwo znaleźć semestralną ocenę.

Uwaga do osób z pozytywnymi wynikami - proszę nie przejmować się pustymi polami w tabeli wyników: usunąłem z niej dwa najgorsze wyniki!

Uwaga do osób z negatywnym wynikiem - zapraszam na konsultacje! W związku z wciąż bardzo dużą liczbą osób bez zaliczenia tj.:

- SM I - Geografia Polityczna - 21 osób bez zaliczenia;
- SM I - Historia Instytucji Politycznych - 7 osób bez zaliczenia;
- Kurs Zmienny - Ameryka Południowa - 6 osób bez zaliczenia.

Konsultacje odbędą się w:
- środę, 14 stycznia 2008r., w godzinach 12:00-14:00;
- poniedziałek, 19 stycznia 2008r., w godzinach 9:00-12:00.

Termin poniedziałkowy jest ostateczny!
Dzień Zaliczeń: 19 stycznia 2009r.
Szanowni Państwo,

W związku z bliskim końcem (niestety!) obecnego semestru chciałbym poinfomować, iż zaliczenia będę wystawiać 19 stycznia 2009 roku, podczas poszczególnych zajęć, na które już teraz serdecznie zapraszam.

Jednocześnie chciałbym poinformować, iż zaktualizowałem tablice wyników o "wyróżnienie" osób, które mogą mieć problemy z uzyskaniem zaliczenia. Proszę pamiętać, iż mają jeszcze Państwo przed sobą jedne zajęcia, podczas których będzie wejściówka i będzie można zdobyć dodatkowe punkty.

Na chwilę obecną sytuacja przedstawia się następująco:
- SM I - Geografia Polityczna - 17 osób bez zaliczenia;
- SM I - Historia Instytucji Politycznych - 7 osób bez zaliczenia;
- Kurs Zmienny - Ameryka Południowa - 6 osób bez zaliczenia.

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane na konsultacje, na które zapraszam w poniedziałek 12 i 19 stycznia w godzinach 9:00-12:00. Przypominam, iż są to jedyne i ostateczne terminy, umożliwiające poprawę wejściówek.

Powodzenia!
Życzenia
Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt

Oby ten czas dał wszystkim nam chwilę odpoczynku
od zwykłego zgiełku oraz pozwolił odnaleźć to, co w
życiu każdego z nas najważniejsze :)
Życzy
Grzesiek Haber
Profile sieciowe


Follow me on Academia.edu

Konsultacje
Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszam na konsultacje, które zazwyczaj odbywają się w
Collegium Civitas
w pokoju nr 11 w następujących terminach:

Poniedziałek, 10:15-11:00

Środa, 12:15-13:00

Proszę sprawdzać na bieżąco newsy, w których będę przedstawiał możliwe zmiany godzin konsultacyjnych.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło